Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

KATIKA s.r.o.
Jablonecká 712
190 00, Praha 9 - Prosek
tel: +420 222 365 327
fax: +420 222 365 328
info@katika.cz
mobil: 721 988 481
Otevírací doba: Pondělí - Pátek 10:00-17:30

NOVINKY

arr3EET v naší provozovně od 1.3. 2017Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen...

PSYCHOTERAPIE
Psychoterapie


MUDr. Katarína Augustínová, psychiatr a psychoterapeut

email: augustinova@katika.cz   tel: +420 721 784 524

Po promoci na Lékařské fakultě MU v Brně (studijní obor Všeobecné lékařství) v roce 2002 pracovala do roku 2004 jako sekundární lékařka v Psychiatrické léčebně v Jihlavě, následně do roku 2005 v Psychiatrické nemocnici Bohnice v Praze, kde úspěšně složila první atestační zkoušku z psychiatrie. Pak nastoupila jako ambulantní psychiatr Krizového centra RIAPS Centra sociálních služeb Praha, kde své působení ukončila k červnu 2013.

V roce 2005  absolvovala kurz krizové intervence tváří v tvář a v roce 2006 základní kurz pro členy krizového výjezdového týmu k hromadným neštěstím, dále v roce 2008 program vzdělávání pracovníků sociální sféry - v roce 2009 pro tento projekt Evropského sociálního fondu přednášela.

Komplexní vzdělání v psychoanalytické psychoterapii získala v programu vzdělávání Institutu aplikované psychoanalýzy. V letech 2003 - 2010  absolvovala výcvik ve skupinové psychoanalytické psychoterapii, teoretické vzdělání v základech psychoanalýzy a supervize, čímž splnila podmínky pro udělení licence psychoanalyticky orientovaného psychoterapeuta a v září 2010 byla promována jako nový člen IAPSA.

Specializovanou způsobilost v oboru psychiatrie jí po splnění podmínek přiznalo Ministerstvo zdravotnictví ČR v únoru 2008 a v březnu 2010 jí po úspěšném složení zkoušky byla IPVZ byla udělena funkční specializace v systematické psychoterapii.

Je členkou České lékařské komory, České lékařské společnosti JEP, Psychiatrické společnosti a České psychoterapeutické společnosti ČLS JEP.

Ve své praxi v posledních letech pracuje především s klienty v krizových životních situacích. Ač je hlavním vzděláním psychiatr a věnuje se běžné psychiatrické problematice (zejména akutní), upřednostňuje psychoterapeutické působení a zaměřuje se na systematickou psychoterapii, partnerskou problematiku a podporu osobnostního rozvoje.

 


 

MUDr. Kateřina Faixová, psychiatr a psychoterapeut

email: faixova@katika.cz

V roce 2006 promovala na 3. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy (studijní obor Všeobecné lékařství). Poté nastoupila jako sekundární lékařka v Psychiatrické nemocnici Kroměříž. Od roku 2007 -2015 sekundární lékařka v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Nadále slouží v Centru krizové intervence PN Bohnice. Přechodně pracovala též v hospici. Atestaci z psychiatrie získala v roce 2012.

Od roku 2014 pracuje jako ambulantní psychiatr v Denním stacionáři Fokus  Břevnov, který se specializuje na práci s klienty s těžkým duševním onemocněním. Kromě psychiatrické ambulance se podílí na individuální, rodinné a skupinové terapii. Od roku 2015 pracuje také v Psychoterapeutickém středisku Břehová, kde se věnuje zejména individuální psychoterapii.

V letech 2007-2012 absolvovala psychoterapeutický výcvik v PCA (Přístup zaměřený na člověka, Rogersovská psychoterapie), absolvovala též kurzy Fokusingu (technika umožňující navázání kontaktu s tělesnými prožitky).

Na téma psychoterapie a její využití v psychiatrii publikuje v odborných časopisech.

Je členkou České lékařské komoryČeské lékařské společnosti JEP, Psychiatrické společnosti

Nabízí psychoterapii při akutních a dlouhodobých psychických či psychosomatických  obtížích, dále možnost párového ev. rodinného poradenství (mezigenerační konflikty, problémy s dospívajícími apod.)

Nabízí též zkušenosti s provázením při tzv. psychospirituální krizi, rozvinuté  psychóze a disociativních procesech.